Meteoroloji 5 İli Sarı Kodla Uyardı! Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak?

Güneşli ve sıcak geçen hafta sonunun ardından yurt geneli yağışlı havanın etkisine giriyor. İstanbul’da sıcaklıklar 9 derece birden düşerken, marmara bölgesindeki 5 il için ‘sarı kod’ uyarısı verildi.

Yeni haftada yaşanabilecek hava olaylarını sizler için derledik ⬇️

Hafta sonu yurt genelinde etkili olan güneşli ve sıcak hava yeni haftada yurdu terk ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden paylaşılan tahminlerde yurt genelinde sıcaklıkların 9 derece birden düşeceği öngörülüyor.

Özellikle Marmara’nın batı kesiminde yağışların etkili olacağı belirtilen açıklamada, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın kuzey ve batı ilçeleri ile gece saatlerinden sonra Çanakkale çevreleri ve Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Hava sıcaklığının bugün 20 dereceye kadar yükseldiği İstanbul’da yarın 9 derecelik düşüş yaşanarak 11 derece seviyelerine gerileyecek.

Pazartesi gününden itibaren etkili olacak yağışlı hava haftanın ortalarına doğru iç ve doğu kesimlere doğru ilerleyecek. Karadeniz’in yüksek kesimlerinde Çarşamba gününden itibaren kar yağışı görülebilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bugün ve yarın Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ için sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Yurt genelinde Perşembe gününe kadar olan hava tahmini ise şu şekilde ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x