İmamoğlu TÜSİAD’ı ziyaret etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı İnan Güney ile birlikte TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’ı ziyaret etti. Beyoğlu’nda dernek merkezinde gerçekleştirilen yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından İmamoğlu ve Turan açıklama yaptı.

Turan İstanbul ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek ziyareti için İmamoğlu’na teşekkür etti.

“5 YILIN ÖZETİNİ ANLATTIK”

İmamoğlu da şunları söyledi:

-İstanbul yerel seçimleri öncesinde İstanbul’un her noktasına ulaşmak ve buluşma gayreti içerisindeyiz.

-Kentin her noktasına erişirken elbette ki şehrimizin aynı zamanda dinamik yapısının, güçlü organizasyonları, güçlü kuruluşları var. İş dünyası da bu anlamda çok güçlü sivil toplum kuruluşlarına sahip.

-TÜSİAD da onlardan birisi. Kendilerine yerel seçimdeki süreçte bizlerin nasıl bir hazırlık içinde olduğumuzu ve 5 yılın minik bir özeti ile sonraki yıllara dair düşüncelerimizi aktardık. Kendilerinden bize aktarılan öneri, eleştiri ve birçok duygularını not aldık.

-Güzel bir bilgi alışverişi oldu. Biz zaten İstanbul’umuzun bu beş yıllık görev dönemimizde her kuruluşuyla, her kurumuyla mümkün olduğu kadar maksimum etkili diyalog içerisinde olma gayretindeydik.

-Ve bunu başardık. Özellikle iş dünyasıyla, İstanbul Planlama Ajansı üzerinden kurduğumuz platformlarla çok verimli çalışmalar yaptık.

-Bugün bunun faydasını görüyoruz. İstanbul’un hangi kuruluşuyla otursak mutlak sağlıklı bir arşive ve hafızaya sahibiz.

– Bundan sonra bu etkileşimi, bu işbirliği zeminini demokratik bir kent var etme konusunda kentin her aşamasıyla, her kademesiyle, her katmanıyla bir uzlaşma içerisinde kentin yönetime olan belediyenin aynı zamanda kentliye ait olduğu hissini en güçlü şekilde verecek çalışmaları da yapıyor olacağız.

-Kadim kuruluş TÜSİAD’ı bu anlamda en etkili yerde elbette her zaman görmek istiyoruz. Sayın başkan ve heyeti bu konuda işbirliğine açıktı.

-Bundan sonra da inşallah görevimize dönük 5 yılı daha elde ettiğimizde daha yukarı seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x