Bombanın Yüklendiği Yer Ortaya Çıktı! Kendilerini Davulcu Olarak Tanıtıp Aracı Gaspettiler

​Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde yaşanan bombalı eyleme ilişin yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde yaşanan bombalı eylemde kullanılan aracın, Kayseri’nin Develi ilçesinden gasbedildiği ortaya çıktı.

Milliyet’teki habere göre teröristlerin aracın sahibi veteriner Mikail Bozağan’ı (24) öldürdükten sonra aracı çaldıkları ve eylemi gerçekleştirdikleri bildirildi.

BOMBA YÜKLEMESİ ADANA’DA YAPILDI

AİLE GÖRÜNTÜSÜ

Teröristlerin otomobili gasp etmeden önce yol üzerinde aracı durdurmaya çalıştıkları sırada yanlarında bir kadın ile çocuğun bulunduğu anlaşıldı. Aile görüntüsü izlenimi veren teröristlerin otostop çekerek Mikail Bozlağan’ın kullandığı aracın durmasını sağladılar. Bir ara araçtan inen teröristler ve yanındakiler bir bakkaldan alışveriş yaptılar.

‘DAVUL PATLADI’ YALANI

Kendilerini davulcu olarak tanıtan teröristler yakın köye düğün için gittiklerini ve davullarının patladığını söylediler. Kadın ve çocuğun daha sonra 2 teröristten ayrıldıkları bildirildi. Teröristlerin eylemde kullanmak için gasp ettiği hafif ticari aracın durumu hakkında güvenlik güçlerine bilgi verildiği, araç plakasının ilgili birimlere bildirildiği anlaşılırken, arama kaydı bulunmasına rağmen Ankara’ya kadar nasıl geldiği, neden yakalanamadığı da araştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x